Kineziológia tanácsadás
Kineziológia - "Érezd jól magad a jelenben."
A kineziológia az egy görög szóösszetétel Kinesis mozgást, logost pedig tudományt jelent. Mint holisztikus személyiségfejlesztő módszer, a kineziológia szervezetünk szabad energiaáramlásának biztosítását, az energiák útjában álló akadályok feloldását célozza, bármilyen témára vonatkozóan, amelyben jobbulást, pozitív változást szeretnénk elérni.
A kineziológia eszközeit Dr. George Goodheart fedezte fel az 1960-as években. Az ő koncepcióját felhasználva Dr. John Thie a 70-es években összeállította a Touch for Health (Gyógyító Érintés) rendszerét. Azóta kineziológusok ezrei használják a módszer különböző, speciális ágait szerte a világon.
Kineziológia Hatása:
A kineziológia a lélekre, pontosabban a tudati, illetve az érzelmi életünk változtathatóságára irányul. Ha visszaállítjuk a lelki harmóniát, a test követi a változást és öngyógyító képességénél fogva visszarendeződik. A szervezet gyógyítja meg saját magát! Minden fizikai tünetet lelki síkon is át kell gondolni. Nem a betegséggel foglalkozik, hanem a stresszt azonosítja be. A jelen problémái és a múlt traumái kapcsolatot képeznek egymással. Van egy ókori mondás, "ép testben, ép lélek", a test és lélek kapcsolatban van egymással. Egyik a másik hatására változik.
Miben segít?
Kineziológiával a tudatalatti blokkokat, érzelmi traumákat keressük meg. Testi-lelki egyensúly létrehozásában és fenntartásában
- Fizikai érzelmi blokkok oldása,
- Testünk regenerációjának segítése,
- Szabad energia áramlása,
- Az egyensúly megteremtése,
- Önbizalom és önértékelés pozitív megerősítésben,
- Céljaink elérését akadályozó belső akadályok felismerésében feldolgozása,
- Stresszek és a félelmek kezelésében,
- Kapcsolataink, munkahely, családi konfliktusok problémák kezelésében,
- Beindítja az öngyógyítást,
- Allergia,
- Párkapcsolati problémák,
- Szorongás, stressz, hangulatingadozás,
- Tanulási nehézségek,
Izomteszteléssel a kineziológia módszere, mellyel a tudatalattinkban eltárolt múltbéli eseményeket információkat akkor is ki lehet tesztelni, ha már nem emlékszünk rá. Az izomtesztelés alatt az izomtónus változása segít minket a tudatalattiban lévő események traumák hozzáféréséhez. Izomvisszacsatolásnak nevezzük, amikor a hallott érzékelt mondatokra az agyunk reagál, és ezáltal érzékelhetővé válik a tesztelt izom. Amikor izomtesztelést végzünk akkor a két agyfélteke működését, koordináljuk és egyenlítjük ki.
Oldás alatt már előfordulhat heves érzelmi reakció pszichoszomatikus tünetek, amik a kezelés végére rendeződnek. Oldás utáni napokban is tapasztalható érzelmi hullámzás esetleg testi tünetek fokozódása, De ezek természetes velejárói lehetnek a felszabaduló testi lelki energiáknak. Fokozatosan ez is csökkenni fog.